Masáže Čadca - blog

Ako som začal pomáhať ľuďom

Moja cesta

Už od detstva ma fascinovalo keď si ľudia medzi sebou rozprávali, že boli tam a tam s bolesťou chrbtice alebo s rôznymi bolesťami v tele, a dotyčná osoba im to napravila alebo im dala nejaké byliny a bolesti, ktoré mali im prešli.

V dobe, keď sme ako mladí chlapci hrali rôzne športové súťaže na škole v rámci telesnej výchovy alebo medzi školami navzájom, taktiež doma vo voľných chvíľach, dochádzalo občas k rôznym zraneniam – rôzne narazeniny, podvrtnutia i iné ľahké zranenia, a ja som sa zamýšľal ako pomôcť.

Začal som nad tým premýšľať a uvedomovať si, že ak chcem skutočne pomôcť, musím pochopiť a zistiť, ako to je v tele poskladané a ako to funguje.

Preto som začal chodiť do mestskej knižnice a požičiavať si knižky anatómie tela. Postupne som si ukladať do pamäte kostru človeka, upevnenie svalov, priebeh ciev,  nervov a usporiadanie orgánov v tele, až som mal v hlave uloženého celého človeka. Začal som chápať a uvedomovať si, ako sú jednotlivé časti tela navzájom prepojené.

Keď som v mladosti zložil masérske skúšky, prichádzali ľudia za mnou nie len rozmasírovať a  uvoľniť telo, ale čoraz častejšie s rôznymi bolesťami. Tak som sa začal viac a viac zaoberať zdravotnými masážami. Ale samotná masáž nedokázala vždy odstrániť rôzne blokády v tele, a to hlavne bolesti a blokády chrbtice a kĺbov.

Znova som sa musel hlbšie zamýšľať, prečo a ako tieto bloky v tele vznikajú, aby som ich vedel odstrániť a obnoviť funkciu tela. Iba tak bolo možné pomôcť človeku a zbaviť ho bolesti.
Základné príčiny som popísal v e-booku na stránke www.masazecadca.sk (ak máte záujem si ho prečítať, môžete si ho bezplatne stiahnuť).

Postupne som sa začal zaoberať chiropraxiou, osteopatiou, kranoisakrálnou terapiou, myofasciálnou terapiou a zdokonaľoval som svoje teoretické znalosti a praktické zručnosti, čo sa týka vyšetrovacích, ošetrovacích a manipulačných techník na odstránenie daného problému.

 

V dnešnej dobe sa  po dlhoročných skúsenostiach snažím čo najlepšie pomôcť ľuďom, ktorí sa na mňa so svojím problémom obracajú.

Ak by ste potrebovali radu alebo pomoc, napíšte mi na e-mail  masazcentrum@gmail.com, prípadne mi priamo zavolajte na tel. č. 0908 510 370.