Masáže Čadca - blog

Dôvody a príčiny bolesti

V dnešnej dobe mnoho ľudí trpí rôznymi bolesťami, najme bolesťou chrbta (chrbtice) i rôznych častí tela (pohybového aparátu).

Pokiaľ máte tiež tieto problémy, čítajte ďalej a dozviete sa príčiny  Vašich bolestí.

 

Čo je bolesť

 Bolesť sa definuje ako „nepríjemný pocit, alebo emocionálny zážitok spojený so skutočným alebo možným poškodením tkaniva.“

Bolesť je prirodzená reakcia nášho organizmu na určitý podnet, a to buď na vonkajší podnet (úraz, zranenie) alebo vnútorný podnet, čo je vnútorná nerovnováha v našom tele (bolesti hlavy, brucha, chrbtice, kĺbov atď).

Táto reakcia je v podstate užitočná, lebo dáva telu signál a upozorňuje ho, že sa niečo nepriaznivého v ňom deje.

Ak bolesť neprestáva a pretrváva dlhšiu dobu, nielenže prináša psychické utrpenie, ale aj poškodzuje a devastuje naše fyzické telo. Preto tento problém treba riešiť, aby nedošlo k ešte väčšiemu poškodeniu, prípadne až k trvale nezvratnému stavu.

Napriek tomu, mnoho ľudí bolesť ako varovný signál ignorujú a snažia sa tento problém riešiť tak, že bolesť utlmia liekmi proti bolesti, čím daný problém len oddialia a postupne ho ešte zhoršia, čo môže mať za následok veľmi vážne zdravotné problémy.

Preto bolesť ako takú nepodceňujme a berme ju ako signál, že niečo s našim telom nie je v poriadku, a že by sme mali daný problém riešili.

 

Príčiny bolesti

Príčiny vzniku bolesti v tele môžu byť rôzne, ale najčastejšie sú:

  • Nesprávne držanie tela
  • Nesprávne sedenie
  • Nadmerná záťaž
  • Nedostatok pohybu
  • Chlad
  • Prievan
  • Stres
  • Iné príčiny

Tieto príčiny som podrobnejšie rozpísal v e-booku na stránke www.masazecadca.sk, ktorý si môžete bezplatne stiahnuť.

Ak už máte nejaké dlhodobé bolesti, odporúčam Vám riešiť tento problém čím skôr, aby nedošlo k trvalým a nezvratným následkom. Preto sa radšej poraďte s fundovaným odborníkom.

Ak by ste potrebovali pomoc alebo radu, napíšte mi na e-mail masazcentrum@gmail.com, prípadne mi priamo zavolajte na tel. č. 0908 510 380.